510 571 522 biuro@eco-orlic.pl

Przyjmowanie ziemi – Śląsk, Katowice, Chorzów, Bytom, Dąbrowa górnicza, Gliwice, Jaworzno, Mysłowice, Ruda śląska, Tychy, Zabrze

przyjmowanie ziemiW rozumieniu prawa masy ziemne mogą być traktowane jak odpad w każdym przypadku, w którym mamy do czynienia z glebą wydobytą w trakcie robót budowlanych i niewykorzystaną do prac budowlanych na tym samym terenie. W związku z tym każda ziemia niespełniająca wyżej przytoczonych kryteriów musi być gospodarowana zgodnie z przepisami wynikającymi z ustawy o odpadach i rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie listy rodzajów odpadów.

Jedną z usług oferowanych przez firmę Eco-Orlic jest przyjmowanie ziemi wydobytej w wyniku prac budowlanych oraz ogrodowych.

Usługi dostosowane do potrzeb klienta

Wywóz ziemi może odbywać się na dwa różne sposoby w zależności od ilości mas ziemnych wymagających rekultywacji. Tańszym rozwiązaniem sprawdzającym się w przypadku potrzeby przetransportowania stosunkowo niedużej ilości odpadów jest zamówienie kontenerów. Jako firma zajmująca się przyjmowaniem ziemi podstawiamy, a następnie odbieramy pełen kontener z umówionego z klientem miejsca. W cenę takiej usługi wliczone są nie tylko koszty dostarczenia i wypożyczenia kontenerów na czas potrzebny do ich załadunku, ale także transportu i wszystkich procesów, jakim poddane zostaną dostarczone naszej firmie masy ziemne. Ma to związek z kompleksowym charakterem naszej działalności.

W momencie, kiedy zachodzi potrzeba wywiezienia większych mas ziemnych, oferujemy pomoc w załadunku i transporcie polegającą na dostarczeniu koparko-ładowarki wraz z operatorem oraz samochodów ciężarowych o bardzo dużej pojemności. Gwarantujemy terminowość oraz sprawne usunięcie odpadów.

Respektujemy zasady ekologii

Głównym celem naszych działań jest przetwarzanie odpadów w taki sposób, by mogły zostać wykorzystane po raz kolejny. W przypadku ziemi, która jest surowcem naturalnym, chodzi o przywrócenie jej wartości użytkowych i przyrodniczych. Skażone masy ziemne poddawane są procesowi oczyszczania, który może być uznany za udany w momencie, w którym ziemia spełnia standardy jakości określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. (Dz.U. Nr 165, poz. 1359) i tym samym w świetle prawa przestaje być traktowana jak odpad.

Do skorzystania z naszych kompleksowych, świadczonych zgodnie z zasadami ekologii usług zachęcamy wszystkich klientów z aglomeracji śląskiej (m.in. Bytom, Chorzów, Dąbrowa górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Ruda śląska, Sosnowiec, Tychy, Zabrze), na której terenie działamy. W razie jakichkolwiek pytań lub chęci rozpoczęcia współpracy z Eco-Orlic serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego bądź osobistego w naszej siedzibie w Chorzowie.

Działamy m.in. na terenie miast:

 • Bytom
 • Chorzów
 • Dąbrowa górnicza
 • Gliwice
 • Jaworzno
 • Katowice
 • Mysłowice
 • Ruda śląska
 • Sosnowiec
 • Tychy
 • Zabrze